RUTKOWSKI: Trzeci niezależny świadek potwierdza, że Kamil Sękowski nie dokonał kradzieży w zakładzie kamieniarskim

Po reportażach opublikowanych przez nasz portal oraz nagraniach video upublicznionych przez naszą stację Telewizja.Patriot24.net, zgłosił się nowy świadek. To jemu kolega Kamila Sękowskiego opowiadał, jak osobiście dokonał włamania „w Korytowie” i jak na policji „wrobił w to Kamila”. Proponował nawet, „że włamie się jeszcze raz, bo są tam te narzędzia”, które świadek w tamtym czasie chciał kupić!

Świadek zdecydował się zeznawać po obejrzeniu materiałów na Patriot24.net. Tak jak wiele osób z województwa zachodniopomorskiego, obejrzał reportaże dot. nagłośnienia przez Krzysztofa Rutkowskiego dramatu skazania Kamila Sękowskiego.

Przypomnijmy, że w 2015 r. doszło do drobnej kradzieży w zakładzie kamieniarskim niedaleko Nowogardu. Schwytany przez policję kolega Kamila Sękowskiego przyznał się, że był swoim samochodem na miejscu kradzieży. Ale oświadczył policjantom, że kradzieży dokonał Kamil Sękowski. I na tej podstawie Kamil Sękowski został skazany na 2,5 roku więzienia!

Do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie trafił 20 grudnia 2021 wniosek o wznowienie tego postępowania. Bo po nagłośnieniu dramatu Kamila Sękowskiego przez Krzysztofa Rutkowskiego pojawiły się nowe dowody dot. zeznań pierwszego świadka. Oraz drugi niezależny świadek.

Teraz pojawił się trzeci niezależny świadek, który ze szczegółami podaje, w jaki sposób zatrzymany przez policję kierowca przyznał się, że to on dokonał kradzieży w zakładzie kamieniarskim, a nie Kamil Sękowski – przekazuje Krzysztof Rutkowski.

Nowy świadek podaje, że kierowca przyznał mu się do popełnienia tego przestępstwa w kilka dni po kradzieży, czyli w sierpniu 2015 r. Policja ani prokuratura nie dotarła wówczas do niego na etapie postępowania przygotowawczego.

On mi się chwalił, że opierdolił kamieniarza. I że wjebał w to Kamila – mówi nowy świadek.

Kiedy dowiedział się, że szukam narzędzi budowlanych, to zaoferował, że może tam się jeszcze wpierdolić. Podawał mi dokładnie, jakie narzędzia są tam u tego kamieniarza. I które może mi ukraść i dostarczyć – mówi świadek.

Dodatkowo ten trzeci świadek wskazuje jeszcze na czwartego i piątego świadka. Bo to u nich miał się pojawić kierowca po dożynkach,  które miały mieć miejsce w czasie kradzieży. Tyle, że dożynek w tym czasie w tej wsi nie było, bo były tydzień później.

Tak samo jak kradzieży w nocy, o której mówił kierowca. Bo brat kamieniarza widział sprawcę i samochód zatrzymanego przez policję mężczyzny następnego dnia o godzinie 06:30 rano.

Czy jest możliwe, żeby mężczyzna zatrzymany przez policję, który przyznał się do kierowania pojazdem, mógł okłamać policjantów?

Przy innej kontroli okłamał policjantów co do swojej tożsamości. Oświadczył, że nazywa się tak, jak mój brat. I policjanci natychmiast obnażyli to kłamstwo, bo znają mojego brata i wiedzieli, że to nie on – ujawnia w wywiadzie, dołączonym do niniejszego tekstu, Kamil Sękowski.

Za drugim razem policja przyłapała go, jak zamieniał się za kierownicą samochodu ze swoją dziewczyną. I też ich okłamał, że to nie on prowadził, a przecież policjanci widzieli, jaka była prawda. To wszystko jest zraportowane na policji i można do tego dotrzeć – dodaje Kamil Sękowski.

Przypomnijmy, że na miejscu kradzieży policja zabezpieczyła ślady palców. Biegły wykluczył, by należały one do Kamila Sękowskiego, który na ochotnika poddał się temu badaniu. Natomiast policja do dziś nie porównała tych śladów z odciskami palców kierowcy, który ich co najmniej 2-krotnie okłamał. 

Dziś nowy dowód niewinności Kamila Sękowskiego składa w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie adwokat Patryk Andrysiak. Bo do jutra, tj. do 4 stycznia 2022 ma ona przedstawić Sądowi Apelacyjnemu w Szczecinie rekomendację, dotyczącą wniosku o wznowienie całego postępowania.

A następnie nad całością sprawy pochylą się sędziowie Sądu Apelacyjnego. I niezwłocznie, czyli w ciągu kilku najbliższych dni, podejmą decyzję, czy przekazać całą sprawę do wznowienia od samego początku. W imię prawdy i sprawiedliwości.

Wszystkie nasze dotychczasowe reportaże na ten szokujący temat znajdziesz pod linkiem:

http://www.patriot24.net/sprawa-kamila-sekowskiego

A wszelkie nowe informacje na ten temat będziemy przekazywać na bieżąco również poprzez naszego  Facebooka, Twittera, Instagrama, TelegramaAlbicla i naszą stację Telewizja.Patriot24.net