SKANDAL: Narażali pasażerów! ITD skontrolowała autobusy MZK należących do podpoznańskiej gminy! Zabrano dowody rejestracyjne, a autobusy nie pojechały dalej!

Inspektor z WITD w Poznaniu wraz z funkcjonariuszem Policji interweniowali w sprawie skargi dotyczącej niesprawności autobusów należących do jednej z podpoznańskich gmin. Niestety, niektórym przewoźnikom publicznym system ABS wydaje się niepotrzebny.

20170202_16

Obydwaj przeprowadzili 2 lutego br. kontrolę drogową w zajezdni MPK na os. Sobieskiego w Poznaniu. Skontrolowano pięć autobusów należących do Zakładu Komunikacji Publicznej w Suchym Lesie. Trzy z nich miały usterki techniczne, które wykluczały dalszy przewóz osób. Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne, a kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi  za zły stan techniczny pojazdów.

20170202_14

Usterki techniczne polegały głównie na nieszczelności układu pneumatyczno-hamulcowego: uszkodzeniu przewodu hamulcowego. Poza tym wskaźnik ostrzegawczy układu ABS wskazywał uszkodzenie układu (w jednym przypadku zaklejony został taśmą izolacyjną, by nie świecił i nie pokazywał uszkodzenia).

Źródło: WITD Poznań