Słupca – Dwa groźne wypadki na drogach powiatu

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna do dwóch groźnych wypadków doszło 17 listopada 2016r. na drogach powiatu słupeckiego.

W godzinach rannych w Powidzu zderzyły się samochody Peugeot i Opel Movano. Na miejsce przybyły zastępy strażackie z JRG PSP ze Słupcy oraz OSP Powidz. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy Peugeota.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ranny został przetransportowany do karetki i zabrany do szpitala. Równolegle zabezpieczono teren i odłączono zasilanie w autach. W końcowej fazie akcji uprzątnięto z drogi porozbijane elementy samochodów.

Natomiast wieczorem w Myślątkowie, gm. Orchowo kierujący Fordem Mondeo stracił nad nim panowanie i uderzył w drzewo. Na miejsce dojechały zastępy strażackie z JRG PSP ze Słupcy oraz OSP Orchowo i Bielsko. Strażacy zastali samochód osobowy znajdujący się na środku drogi, kierujący był nieprzytomny w pojeździe.

dav

Strażacy wydobyli poszkodowanego na zewnątrz, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W aucie został zakręcony zawór instalacji gazowej. W końcowej fazie działań dokonano neutralizacji wyciekłych płynów eksploatacyjnych.

Tekst: mł. bryg. Dariusz Różański; Zdjęcia: KP PSP Słupca