Słupca – Kolejna nielegalna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana przez funkcjonariuszy

W minionym tygodniu słupeccy policjanci z Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali mieszkańca Słupcy, który w mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie, aby później uzyskać z nich susz marihuany. Kryminalni zabezpieczyli doniczki z krzewinkami w różnej fazie wzrostu oraz sprzęt specjalistyczny służący do nielegalnej uprawy.

331-189296

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową weszli do mieszkanie w bloku, gdzie jak podejrzewali, były uprawiane konopie indyjskie inne niż włókniste. W jednym z pokoi w specjalnie przygotowanym namiocie znaleźli rosnące w doniczkach rośliny. Właściciel plantacji, aby zapewnić im optymalne warunki wzrostu, zamontował specjalistyczne urządzenia do nawadniania, nawożenia, badania wilgotności powietrza oraz odpowiednie oświetlenie. Kryminalni zabezpieczyli sprzęt oraz ponad 20 krzaków „nielegalnych” roślin. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli jeszcze ok. 10 gramów marihuany.

Amatora popularnej „trawy” zatrzymano. Po przesłuchaniu i złożeniu wyjaśnień słupczanin został zwolniony do domu. Mężczyźnie grozi nawet do 3 lat więzienia. Źródło: KPP Słupca