Słupca – Powiesili psa, bo przeszkadzało im szczekanie! Oprawcy mieli 2,5 i 3,4 promila

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy prowadzą postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności uśmiercenia psa przez dwóch pijanych mężczyzn. Wstępnie ustalono, że biegający po posesji czworonóg przeszkadzał swoim oprawcom szczekaniem. Sprawców zatrzymano, o ich losie zdecyduje Sąd.

W godzinach wieczornych, 24 października br., do słupeckiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie o powieszeniu psa w jednej z miejscowości gminy Słupca. Wysłani na miejsce policjanci ustalili, że podczas libacji alkoholowej dwóch mężczyzn powiesiło na kablu, w pomieszczeniu gospodarczym, młodego psa. Twierdzili, że pies przeszkadzał im swoim szczekaniem. Złapali biegające po podwórzu zwierzę i brutalnie uśmiercili. Jednym ze sprawców był współwłaściciel czworonoga. Mężczyźni w wieku 45 i 52 lat zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. Badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało około 2,5 i 3,4 promila. Nieżywego psa przekazano weterynarzowi, który potwierdził, że pies faktycznie został powieszony.

Zgodnie z zapisami Ustawy o ochronie zwierząt każdy, kto zabija, uśmierca zwierzę podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprawcom przedstawiono już zarzuty popełnienia przestępstwa. Policjanci prowadzący dochodzenie wystąpili do prokuratury o objęcie podejrzanych policyjnym dozorem.

 Źródło:KPP Słupca