SOLEC – odzyskali sprężarkę jeszcze przed zgłoszeniem kradzieży

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Przemęcie zatrzymali minionej nocy dwóch mężczyzn poruszających się Audi bez przedniej tablicy rejestracyjnej. W trakcie kontroli mundurowi zwrócili uwagę na częściowo zakryte numery tablicy zamocowanej z tyłu pojazdu. To jednak, co najbardziej zaskoczyło policjantów nie dotyczyło ukrywania cech identyfikacyjnych samochodu, lecz ciągniętej za samochodem przemysłowej sprężarki.

28.11.2022 r. ok.godz. 00:30 na ul. Wolsztyńskiej w Solcu dzielnicowi Posterunku Policji z Przemętu zatrzymali do kontroli kierującego Audi A4 mężczyznę. Policjantów zainteresował brak przedniej tablicy rejestracyjnej. Tuż po zatrzymaniu okazało się, że nie jest to jedyny mankament samochodu w tym właśnie kontekście.

Dzielnicowi zauważyli, że zasłonięta w sposób uniemożliwiający odczytanie numeru jest naklejka na przedniej szybie oraz częściowo (za pomocą czarnej taśmy izolacyjnej) również tylna tablica rejestracyjna. Dążność kierowcy do ukrycia numerów identyfikujących pojazd sprawiła, że policjanci postanowili przyjrzeć się dokładniej samochodowi, jego kierowcy i pasażerowi.

Po wylegitymowaniu policjanci ustalili, że kierowcą jest 30-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, a pasażerem o rok starszy od niego mieszkaniec powiatu głogowskiego. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego poruszali się samochodem bez jednej tablicy rejestracyjnej i z zasłoniętymi pozostałymi numerami.

Jeszcze większe problemy pojawiły się, gdy dzielnicowi zapytali o ciągniętą za samochodem sprężarkę przemysłową. Żaden z mężczyzn nie potrafił wytłumaczyć czyją jest własnością i w jaki sposób weszli w jej posiadanie. Sprawdzenia w systemie informatycznym nie potwierdziły, ewentualnego zgłoszenia kradzieży sprężarki, ale okoliczności towarzyszące kontroli wskazywały, że tak właśnie może być.

Dociekliwość mundurowych i kolejne pytania, na które mężczyźni nie porafili znaleźć odpowiedzi sprawiły, że  jeden z mężczyzn przyznał się, że razem ze swoim kompanem ukradł sprężarkę pozostawioną w rejonie ul. Kolejowej w Wolsztynie przez robotników wykonujących prace związane z remontem linii kolejowej. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i doprowadzili ich do policyjnego aresztu. 

Wczoraj w godzinach porannych do KPP w Wolsztynie zgłosił się przedstawiciel firmy użytkującej sprężarkę, który chciał zgłosić kradzież wycenionej na 65.000 złotych maszyny. Mężczyzna nie ukrywał zaskoczenia, gdy dowiedział się, że w nocy sprężarka została odzyskana przez policjantów.

Amatorzy cudzej własności wczoraj zostali przesłuchani, usłyszeli też zarzut kradzieży sankcjonowany nawet pięcioletnim pozbawieniem wolności.. Kierowca Audi dodatkowo został ukarany grzywną w wysokości 1.000 zł. za jazdę bez tablicy rejestracyjnej i z zakrytym numerem rejestracyjnym drugiej tablicy.

Żródło:policja.pl