Sprawca kolizji po czekoladkach z alkoholem

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący busem marki Renault, który był sprawcą kolizji. Kierowca w sposób kuriozalny chciał wytłumaczyć swoje zachowanie. Policjanci nie dali wiary jego tłumaczeniom, ale mężczyzna wkrótce będzie miał okazje wytłumaczyć się przed sądem.

W środę  (01.03.2023) przed godziną 12:00 dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w Olecku na jednym z parkingów. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący samochodem dostawczym marki Renault cofając uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód osobowy marki Nissan. Podczas przeprowadzanych czynności funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu od sprawcy kolizji. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. 32 – latek tłumaczył się, że nie pił alkoholu, lecz zjadł dość dużą ilość cukierków z rumem.

Polcjantów zuoełnie nie przekonało jego tłumaczenie. Jednak mężczyzna będzie miał jeszcze szansę spróbować przekonać sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzezwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło:policja.pl

Obraz Ingrid z Pixabay