Śrem – Pan ukradł auto? Nie! Pojechał po flaszkę!

Policjanci prewencji w Dalewie zatrzymali do kontroli drogowej Daewoo Nubira. Wcześniej nietrzeźwy właściciel auta zgłosił, że pojazd ukradł mu kolega, z którym spożywał alkohol. Faktycznie okazało się, że kierujący samochodem był nietrzeźwy, ale nie ukradł auta tylko pojechał nim po alkohol. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.

13 marca br., o godz. 20.44, dyżurny śremskiej Policji został telefonicznie powiadomiony o tym, że skradziono samochód marki Ford Mondeo koloru srebrnego typu kombi należący do mieszkańca gminy Śrem.

Wg zgłaszającego pojazd miał ukraść jego kolega, z którym był na imprezie i spożywał alkohol. Mieszkaniec gminy Śrem w związku z silnym upojeniem alkoholowym nie potrafił podać numerów rejestracyjnych od swojego auta.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci prewencji. Mundurowi w Dalewie zauważyli pojazd koloru srebrnego typu kombi. Zatrzymali więc auto do kontroli drogowej. Był to samochód marki Daewoo Nubira, a nie Ford Mondeo.

Jednak okazało się, że funkcjonariusze zatrzymali do kontroli właściwy pojazd. To właśnie Daewoo Nubira jest własnością zgłaszającego i to tym autem odjechał  jego kolega, z którym podczas imprezy spożywał alkohol. Jak poinformował kierujący Daewoo Nubira, 37-letni mieszkaniec gminy Śrem, właściciel auta poprosił go, aby pojechał po alkohol. W związku z tym wziął on kluczyki i udał się do sklepu, aby spełnić prośbę kolegi.

Kierujący Daewoo Nubira był nietrzeźwy, poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,92 mg/l. Właściciel auta poddany takiemu samemu badaniu uzyskał wynik: 1,22 mg/l czyli ok. 2,5 promila!

Okazało się też, iż 37-letni mieszkaniec gminy Śrem, który kierował Daewoo Nubira nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, a podczas kontroli drogowej nie miał wymaganych dokumentów tj. dowodu rejestracyjnego i OC.

Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.

Źródło: KPP Śrem – Ewa Kasińska