Śrem – Pirat drogowy pędził 82km/h w okolicach szkoły podstawowej na ograniczeniu 30km/h

Policjanci drogówki, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w Śremie ujawnili kolejnego „pirata drogowego”, który nadmiernie przekroczył prędkość pędząc 82 km/h przy dopuszczalnej 30 km/h. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania. Mundurowi nałożyli też mandat i pkt. karne.

17 października br., około godz. 09.15, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Śremie na ul. Szkolnej zatrzymali do kontroli drogowej mitsubishi, którym kierował 48 – letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Mężczyzna pędził z prędkością 82 km/h przy dopuszczalnej 30 km/h. Mundurowi nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 pkt. karnych.

48 – letniemu mieszkańcowi powiatu śremskiego funkcjonariusze zatrzymali też prawo jazdy.

Ponawiamy nasz apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.
Przypominamy też, iż zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym policjanci zatrzymują prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Następnie Policja zatrzymane uprawnienia do kierowania przekazuje właściwemu Staroście, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Śrem