Śrem – Policjanci zatrzymali 18-latka z marihuaną

Policjanci prewencji zatrzymali 18-letniego mieszkańca Śremu, który posiadał pojemnik z zielem konopi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut i został przesłuchany. Sprawa jest w toku.

W minioną środę, 31 sierpnia, około godz. 19.10, dzielnicowy w Śremie na ul. Zielonej legitymował 18-letniego śremianina, który był wyraźnie poruszony i nerwowy.

W pewnym momencie młody mężczyzna wyciągnął z kieszeni mały, plastikowy pojemnik i wyrzucił go na dach znajdującego się obok niskiego budynku handlowego.

Oczywiście zaniepokoiło to czujnego stróża prawa, który postanowił sprawdzić, co znajduje się w pojemniku, skoro jego właściciel chciałby go ukryć.

Ostatecznie dzielnicowy wspólnie ze strażakiem, wykorzystując strażacką drabinę, wszedł na dach i okazało się, że w pojemniku były cztery zwitki folii aluminiowej z suszem roślinnym.

18-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a susz, który posiadał został zabezpieczony.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy wykonali badanie testerem narkotykowym. Potwierdziło ono, że zabezpieczony susz to marihuana.

1 września młody śremianin usłyszał zarzut i został przesłuchany.

Sprawa jest w toku.

Art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii stanowi:

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  1. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.