Śrem – Policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Policjanci ze Śremu ustalili i zatrzymali dwóch napastników, którzy w salonie gier pobili mieszkańca miasta i chcieli mu zabrać telefon komórkowy oraz pieniądze. Decyzją sądu sprawcy trafili do aresztu. Za to przestępstwo grozi im do 12 lat więzienia.

25 stycznia br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o awanturze, do której doszło w miejscowym salonie gier. Na miejsce natychmiast udały się policyjne patrole. Okazało się, że dwóch nieznanych mężczyzn pobiło mieszkańca Śremu, który w efekcie tego zdarzenia, trafił do szpitala. Jeszcze przed przyjazdem Policji napastnicy uciekli.

Nad sprawą pracowali funkcjonariusze kryminalni i mundurowi z prewencji. Policjanci szybko ustalili tożsamość agresorów. 9 lutego zatrzymali dwóch 25-letnich mieszkańców Śremu, podejrzanych o pobicie i usiłowanie rozboju. Mężczyźni trafili do „policyjnego aresztu”. Obaj są znani śremskiej Policji, byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu.

Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani zażądali, od przypadkowo spotkanego mężczyzny, telefonu komórkowego i pieniędzy. Kiedy tego nie otrzymali, pobili mieszkańca Śremu. Ponadto jeden z nich groził świadkowi tego zdarzenia, chcąc go zmusić do niepowiadamiania Policji o zdarzeniu.

10 lutego napastnicy usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani, a dzień później na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.
Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Śrem / Ewa Kasińska