Środa Wielkopolska – Czołowe zderzenie osobówki z autobusem

Po południu 6 października doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i autobusu. Osoby poszkodowane w wypadku przewieziono do szpitala. W celu udrożnienia ruchu policjanci wyznaczyli objazdy. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa fachowców, w celu ustalenia przyczyny wypadku.

6 października br. około godziny 15.10 oficer na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. otrzymał zgłoszenie o zderzeniu pojazdów na 323,6 kilometrze drogi krajowej nr 11.Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia potwierdzili, że doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego m-ki Volkswagen Passat z autobusem. Ponadto mundurowi ustalili, że po odbiciu się Passata od autobusu osobówka uderzyła w kolejne auto – VW Golf. Autokarem podróżowała gimnazjalna młodzież, która z powiatu pleszewskiego jechała na wycieczkę. Niektórzy uczestnicy zdarzenia wymagali pomocy medycznej. Do szpitala przetransportowano kierującą pasatem i jej kilkumiesięczne dziecko oraz kierowcę autobusu, opiekuna młodzieży i siedmioro nastolatków.

wypadek autobus1

Trasa katowicka była nieprzejezdna w obu kierunkach, dlatego policjanci zorganizowali objazdy, i prowadzili ręczną regulację ruchem w momentach największego natężenia ruchu. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci drogówki, dochodzeniowcy, technik kryminalistyczny, strażacy oraz biegły z dziedziny rekonstrukcji wypadków drogowych. Wykonano szereg czynności w celu zabezpieczenia materiału dowodowego, który pozwoli ustalić przyczynę tego zdarzenia. Pracę grupy specjalistów utrudniały trudne warunki pogodowe. Drogę całkowicie udrożniono około godziny 18.30.

Policjanci przypominają, ze lato już się skończyło i coraz rzadziej możemy liczyć na bardzo dobre warunki drogowe. Należy więc dostosować jazdę do panującej auty. Funkcjonariusze przypominają, że przy mokrej nawierzchni koła samochodu nie mają tak dobrej przyczepności i droga hamowania wydłuża się od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów.