Środa Wielkopolska – Kierowca busa zginął na miejscu po zderzeniu osobówki, busa i autocysterny!

20 stycznia 2017 roku o godzinie 18.44 dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wlkp. otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Miąskowo.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia 3 pojazdów: autocysterny Volvo, samochodu dostawczego Peugeot i samochodu osobowego Chrysler. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do kierowcy busa za pomocą urządzeń hydraulicznych .

Niestety mimo podjętej resuscytacji przez zespół ratownictwa medycznego lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Dalsze czynności polegały na oświetleniu terenu akcji podczas czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję.

Podczas ponad czterogodzinnej akcji wspólnie działanie prowadzili ZRM, policja, prokurator, lekarz medycyny sądowej, Inspekcja Transportu Drogowego, JRG Środa Wlkp., OSP Krzykosy i OSP Miąskowo. Źródło: PSP Środa Wielkopolska, Opracowanie: mł. kpt. Michał Bartkowiak, zdjęcia: str. Łukasz Wiśniowski