Środa Wielkopolska – Spowodował wypadek i uciekł. Został zatrzymany!

Policjanci ze Środy ustalili winnego kolizji pojazdów na krajowej 11-stce. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa, a po zderzeniu aut zbiegł z miejsca. Funkcjonariusze postawili mieszańcowi średzkiej gminy szereg zarzutów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W piątkową noc 12 sierpnia br. noc doszło do zdarzenia drogowego na średzkiej obwodnicy. Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z drogą do Zaniemyśla zderzył się VW Passat z Fiatem Seicento. Kierowca volkswagena wyjeżdżał ze Środy i z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą fiatem.

Mężczyzna wysiadł z Passata, podszedł do pasażerów drugiego pojazdu. W rozmowie z nimi upewnił się, że nikomu nic poważnego nie dolega, a następnie pod pretekstem przyniesienia dokumentów uciekł z miejsca kraksy.

Bezpośredni pościg spełzł na niczym, bo jak się okazało kierowca skorzystał z podwózki przez przejeżdżający samochód. Policjanci jednak nie dawali za wygraną. Porzucony samochód był kilkukrotnie sprzedawany bez wymaganej rejestracji, podobnie rzecz się miała z dokumentami ubezpieczeniowymi. Jednak punktem zaczepienia okazał się materiał dowodowy zgromadzony przez średzkich funkcjonariuszy. Pozwolił on wytypować mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy.
Źródło: KPP Środa Wielkopolska