Poznań / Środa Wlkp. – Podejrzany o kradzież samochodu w rękach Policji

25-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili kryminalni ze Środy Wielkopolskiej mężczyzna skradł wart ponad 18 tys. samochód osobowy. Zaledwie dwa dni po przestępstwie policjanci odzyskali auto i oddali je prawowitemu właścicielowi.

Zaniepokojony mieszkaniec Dominowa 3 marca br. zawiadomił policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp., że padł ofiarą przestępstwa. Z jego podwórka ktoś skradł samochód. Złodziej wykorzystał noc oraz śpiących mieszkańców, by niepostrzeżenie opuścić miejscowość skradzionym peugeotem 308 i ukryć się w innym województwie.

Zespół śledczych ze Środy Wlkp. wytropił samochodowego złodzieja już kilkanaście godzin po przestępstwie. Detektywi ustalili, że kryminalista przebywa ze skradzionym pojazdem w województwie zachodniopomorskim. Średzcy kryminalni w ramach współpracy z innymi jednostkami Policji w kraju,  skontaktowali się z funkcjonariuszami z Choszczna, którym przekazali wskazówki do ujęcia sprawcy kradzieży peugeota.

Mężczyzna został zatrzymany już 4 marca br. Policyjna kartoteka mieszkańca powiatu poznańskiego jest bogata w przestępstwa o charakterze kryminalnym. Za kradzież grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

Śledczy odzyskali również utracone auto i  przekazali pojazd prawowitemu właścicielowi, który nie omieszkał  złożyć podziękowań policjantom na łamach lokalnej prasy.

Źródło: KPP Środa Wlkp., – Edyta Kwietniewska