Środa Wlkp. – Weekendowe zatrzymania z narkotykami w tle

narkotyki13Kontrole przeprowadzone w miniony weekend przez policjantów średzkiej jednostki, pozwoliły na ujawnienie trzech osób posiadających przy sobie środki odurzające. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Każdemu z nich grozi do 3 lat więzienia.

Wieczorem w miniony piątek średzcy dzielnicowi skontrolowali mężczyzn przechodzących ulicą w centrum miasta. Okazało się, że jeden z mieszkańców Środy miał przy sobie ukryte narkotyki. Analiza środków odurzających potwierdziła przypuszczenia mundurowych, że w znalezionym woreczku znajduje się amfetamina. 35-latek trafił do policyjnego aresztu.
Podobny los spotkał zatrzymanego dwie godziny później mieszkańca wrzesińskiej gminy. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ujawnili u kierowcy audi A4 worek z amfetaminą. Jak wskazują śledczy, ilość starczyłaby na stworzenie nawet dziesięciu narkotykowych porcji. Detektywi umieścili 27-latka w policyjnej celi zatrzymań. Mężczyźnie grozi 27 lat. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.
Za posiadanie narkotyków odpowie również 19-latek zatrzymany dzień później – 12 marca. Młody mężczyzna został skontrolowany w Zaniemyślu przez tamtejszego dzielnicowego. Działania funkcjonariusza pozwoliły na ujawnienie przy nastolatku również amfetaminy. Mundurowy zabezpieczył środki odurzające jako materiał dowodowy. Mieszkaniec zaniemyskiej gminy został zatrzymany w policyjnym areszcie. On podobnie jak jego poprzednicy – również usłyszał zarzuty wynikające z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi mu do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Środa Wielkopolska