Stan techniczny sprzętu rolniczego to temat rzeka… W Ursusie urwało się koło, co doprowadziło do zderzenia z przydrożnym drzewem!

Oderwane koło ciągnika rolniczego było przyczyną zdarzenia, do którego doszło w czwartek w godzinach porannych w Starym Widzimiu. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wprowadzili ruch wahadłowy na odcinku drogi na którym do niego doszło. Kierowca ciągnika szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń. 22.03.2018 r. ok.godz. 08:30 na drodze pomiędzy Wroniawami i Starym Widzimiem doszło do zdarzenia, w wyniku którego uszkodzony został ciągnik rolniczy Ursus.

337-207755

Jak ustalono, ciągnikiem kierował 45-letni mieszkaniec Sączkowa. W pewnym momencie podczas jazdy, urwało się przednie koło, w wyniku czego mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Uderzenie było na tyle silne, że doszło do urwania kolejnego – tym razem – tylnego koła.

Kierujący wyszedł z opresji niemal bez szwanku. Badanie trzeźwości, jakie na miejscu przeprowadzili policjanci wykazało, że był trzeźwy.

Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny ciągnika, którego uszkodzenia uniemożliwiły dalszą jazdę. Na czas zablokowania drogi wprowadzony został ruch wahadłowy. Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut. Po tym czasie przywrócono pełną przejezdność drogi. Źródło: KPP Wolsztyn