Student uprawiał marihuanę w akademiku! Półprofesjonalną plantację stworzył w… szafie w swoim pokoju!

Leszczyńscy policjanci zatrzymali studenta, który w akademiku hodował krzewy marihuany. To 21-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. W jego akademickiej szafie policjanci znaleźli dwie około metrowe rośliny konopi oraz przyrządy służące do niedozwolonego wytwarzania narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia.

321-16408518 kwietnia br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, że student jednej z leszczyńskich uczelni hoduje w swoim akademickim pokoju krzewy marihuany. Policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu zajmowanego przez młodego mężczyznę pokoju studenckiego. Okazało się, że w meblowej szafie ubraniowej znajdowały się dwa krzewy marihuany. Ich wysokość sięgała około jednego metra. Oprócz tego w pomieszczeniu znajdowały się przyrządy służące do wytwarzania narkotyków oraz produkty wspomagające uprawę, takie jak: specjalistyczna lampa, ekran termiczny, wentylatory, termometr, doniczki oraz nawozy. Policjanci znaleźli także niewielką ilość suszu roślinnego w postaci marihuany.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania właściciela nielegalnej uprawy. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Śledczy ogłosili mu zarzuty posiadania suszu roślinnego w postaci marihuany, uprawy krzewów konopi oraz posiadania przyrządów przeznaczonych do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia. Źródło: KMP Leszno