Sukces Pawała Banaszaka – Policjanta z Leszna w Ultramaratonie GWiNT

Asp. sztab. Paweł Banaszak – policjant z leszczyńskiej dochodzeniówki, pokonał trasę ultramaratonu GWiNT Ultra Cross. Przebiegł 161km. Biegł nie mrużąc oka przez 24 godziny,  7 minut i 20 sekund. Z takim wynikiem ukończył zawody. Był 37. na mecie w Nowym Tomyślu – dumny i uśmiechnięty.

gwint 2

6 maja br. odbyła się III edycja Ultramaratonu GWiNT Ultra Cross. To pierwszy w Wielkopolsce ultramaraton o charakterze crossowym, którego trasa przebiega przez trzy powiaty: grodziski, wolsztyński i nowotomyski. Zawody mają charakter terenowy. Uczestnicy biegną w przeważającej części na terenach pozamiejskich, czyli drogami leśnymi i gruntowymi. Uczestnicy zawodów mają do wyboru trzy dystanse: Mały GWiNT o długości około 55 km, GWiNT Normal na dystansie około 110km oraz Super GWiNT o dłuości trasy około 100 mil tj. 161km. Maksymalny czas pokonania najdłuższego dystansu wynosił 27 godzin.

Na starcie ultramaratonu stanęło blisko 80 osób. Wśród nich policjant z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie asp. sztab. Paweł Banaszak. Punktualnie o godz. 18.00 uczestnicy wystartowali w Nowym Tomyślu. Dochodzeniowiec z Leszna, co 20 km spożywał posiłki, a co 50 km robił 10 minutowy przystanek na przebranie się. Jego zdaniem trasa była trudna i wymagająca ze względu na ukształtowanie terenu oraz rodzaj nawierzchni. Wiele odcinków było piaszczystych i biegło się jak po plaży.

Biegł nie mrużąc oka przez 24 godziny,  7 minut i 20 sekund. Z takim wynikiem ukończył Ultramaraton GWiNT Ultra Cross. Był 37. na mecie w Nowym Tomyślu – dumny i uśmiechnięty.

gwint 5

Paweł Banaszak biega od ponad 12 lat – od pamiętnej Wigilii Świąt Bożego Narodzenia w 2003 roku. Wtedy w prezencie świątecznym otrzymał pierwszą koszulkę do biegania i dzienniczek treningowy. Tak zaczęła się jego przygoda z bieganiem. Już pół roku później stał na starcie swojego pierwszego maratonu w Krakowie. Od tego czasu przebiegł 55 maratonów i 24 biegi ultra. Półmaratonów nie jest w stanie nawet zliczyć. Najciekawszym biegiem w jakim uczestniczył był CCC(Courmayeur Champex Chamonix) w Alpach. Jest to jeden z biegów wchodzących w skład biegu UTMB wokół Mont Blanc. Jego 100km  trasa biegnie przez trzy kraje: Włochy, Szwajcarię i Francję.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Źródło: KMP Leszno – Monika Żymełka/PG