ŚWIAT – PILNE: Rutkowski zatrzymany przez niemiecką policję! Detektyw na terenie Hamburga szuka osoby, która pomogła zabójcy w ucieczce z Polski!

Dwa radiowozy niemieckiej policji zatrzymały wczoraj przed północą mercedeca Krzysztofa  Rutkowskiego, którym jechał wraz ze swoim agentem. Przez godzinę funkcjonariusze przetrzepywali limuzynę detektywa.

– Niemieccy policjanci przekazali nam, że szukają broni. W deszczu bez rękawiczek wyciągnęli całą zawartość bagażnika i to, co mieliśmy wewnątrz auta – przekazał około północy portalowi Patriot24.net Krzysztof Rutkowski.

– Dopytywali się o broń tak, jakby byli pewni, że ją wieziemy. Mam wrażenie, że miejsce naszego samochodu ustalili poprzez łącza telefonii komórkowej- dodaje Rutkowski.

Do kontroli na niemieckiej autostradzie przed Hamburgiem doszło w wyjątkowy, jak na niemieckie procedry, sposób.

Zazwyczaj patrol autostradowy nakazuje jazdę za radiowozem i na najbliższym parkingu często w specjalnie przygotowanym, zadaszonym miejscu kontroli dokonuje się czynności sprawdzających.

– Nam radiowóz zajechał drogę i nakazał zatrzymanie. Natychmiast dojechał drugi radiowóz, który stanął tuż za naszym mercedesem. Moim zdaniem była to akcja przygotowana wspólnie ze szczecińską policją – tłumaczy Krzysztof Rutkowski.

– Na wczorajszej konferencji prasowej zapowiedziałem, ze jedziemy z naszymi umundurowanymi ludźmi do Hamburga by odnaleźć człowieka, który mógł pomagać mordercy niepełnosprawnego studenta ze Świnoujścia w ucieczce do Holandii. mam wrażenie, że komuś nie wytrzymały nerwy- dodaje Rutkowski.

Chodzi o konferencję prasową, której opis i film  portal patriot24.net opublikował wczoraj w artykule http://www.patriot24.net/video-konferencja-rutkowskiego-wraz-ojcem-zamordowanego-bestialsko-niepelnosprawnego-19-latka,17066

Rutkowski zapowiedział, że tuż po zakończeniu spotkania z dziennikarzami wyrusza ze swoimi umundurowanymi i zamaskowanymi ludźmi właśnie do Hamburga. Liczni dziennikarze zebrani na tej konferencji, te informacje przekazali opinii publicznej i około godziny 15:00 w internecie można było przeczytać, gdzie i  z kim udaje się Krzysztof Rutkowski.

– Niemieccy policjanci wydawali się czekać na nas i na nasze auto z precyzyjnie podanymi numerami rejestracyjnymi. Zatrzymany został tylko mój samochód a żaden inny należący do moich ludzi zatrzymany nie został. Niemieccy funkcjonariusze byli wyraźnie zdziwieni, że nie zatrzymali również moich umundurowanych agentów- przekazuje Rutkowski.

Czekamy na przesłanie filmu i zdjęć z tej akcji. Jak tylko będą gotowe do publikacji natychmiast je opublikujemy. Źródło: patriot24.net