Świątek, piątek czy niedziela „krokodylki” na A2 i DK10. Tylko w weekend wystawili mandaty na 50 000zł i wszczęli postępowania na 86 000 zł! ZDJĘCIA

Świątek, piątek czy niedziela, kierowców nie dziwi widok „krokodylków”, czyli zielonych mundurów inspektorów transportu drogowego. Im więcej ich na drogach tym bezpieczniej. Właśnie podsumowano całodobowe patrole minionego weekendu inspekcji wielkopolskiej.

Trzy dni i dwie noce od 20 do 22 stycznia br. inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Poznaniu prowadzili akcję związaną ze zwiększeniem bezpieczeństwa na przelotowych odcinkach autostrady A-2 i popularnej krajowej „10”.

W sumie na obydwu szlakach komunikacyjnych i przy punkcie poboru opłat w miejscowościach Gołuski i Lądek zaangażowanych było 26 inspektorów na 12 patrolach.

W czasie akcji przeprowadzili oni 315 kontroli, które dotyczyły głównie czasu pracy i odpoczynku kierowców, sprawdzenia wymaganych licencji i zezwoleń oraz wykrywania manipulacji w zapisach na kartach kierowców oraz tachografu (magnesy i wyłączniki).

O wynikach akcji świadczą najlepiej liczby. W 12 przypadkach stwierdzono wspomniane manipulacje, w tym jeden wyłącznik tachografu oraz magnes na impulsatorze. Wszczęto 33 postępowania administracyjne na kwotę 86.000 zł, zatrzymano dwa dowody rejestracyjne i nałożono na kierowców w sumie 92 mandaty karne na kwotę 50,150 zł.

weekend