Świętno / Poznań – Zatrzymano podejrzanego o włamanie

W miniony piątek na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie sąd zastosował areszt tymczasowy wobec mieszkańca Poznania podejrzanego o kradzież z włamaniem do budynku mieszkalnego. Sprawa miała swój początek w ubiegłym tygodniu, kiedy wolsztyńscy kryminalni odebrali zgłoszenie dotyczące włamania, do którego doszło w godzinach porannych w Świętnie. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności …

11.03.2016r. na wniosek wolsztyńskiej Prokuratury Rejonowej sąd zastosował areszt tymczasowy wobec 50-letniego mieszkańca Poznania podejrzewanego o kradzież z włamaniem do domu w Świętnie, do której doszło 7 marca br. w godzinach porannych.

Postępowanie w tej sprawie wszczęto w ubiegłym tygodniu, z chwilą, gdy policjanci otrzymali informację o przestępstwie. Na podstawie relacji zgłaszającego ustalono, że nieznani sprawcy po uprzednim wyważeniu okna dostali się do domu, skąd ukradli gotówkę w kwocie 1.000 złotych. Czynności podjęte przez policjantów bezpośrednio na miejscu włamania oraz przeprowadzone na kolejnych etapach postępowania doprowadziły do ustalenia, że mężczyzna przyjechał do Świętna w towarzystwie jednej lub dwóch innych osób. Policjanci ustalili również markę pojazdu, którym poruszali się sprawcy oraz to, że jest auto zarejestrowane jest na terenie powiatu szamotulskiego.

Po kilkudniowych poszukiwaniach oraz podjętej obserwacji wolsztyńscy kryminalni zatrzymali podejrzewanego o włamanie 50-letniego mieszkańca stolicy Wielkopolski. Mężczyzna został doprowadzony do KPP w Wolsztynie i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci znaleźli przy nim część skradzionego mienia. Zgromadzony w postępowaniu materiał pozwolił na zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Kara z jaką musi się liczyć to nawet piętnastoletnie pozbawienie wolności, ponieważ jak ustalono działał w warunkach recydywy.

W sprawie prowadzone są dalsze czynności. Na ich podstawie ustalono, że mężczyzna mógł brać również udział we włamaniach, do których doszło tego samego dnia na terenie powiatów świebodzińskiego i grodziskiego. Suma strat powstałych na skutek działania sprawców to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci nadal poszukują wspólników zatrzymanego pięćdziesięciolatka oraz samochodu, którym się poruszali. Niewykluczone są więc kolejne zatrzymania. W takim przypadku sprawcom grozi również kara więzienia.

Źródło: KPP Wolsztyn – Wojciech Adamczyk