Sylwestrowo-noworoczny weekend w powiecie międzychodzkim czyli awantury domowe, włamań i kradzieży! Ponad 40 funkcjonariuszy policji

W czasie sylwestrowo-noworocznego weekendu, na drogach powiatu międzychodzkiego nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych.

Pełniący służbę policjanci odnotowali 3 kolizje. W piątek (29.12) około godziny 13.30 w okolicach przejazdu kolejowego w m. Lubosz, kierujący samochodem osobowym marki Citroen najprawdopodobniej niedostosował prędkości do warunków drogowych zjechał na pobocze i dachował. Kierowcy i pasażerce nic się nie stało.

Tego samego dnia w Sierakowie na rynku, kilka minut przed 14-ą, na przejściu dla pieszych kierująca nissanem potrąciła pieszego, który trafił do szpitala na badania. Pieszy nie doznał żadnych obrażeń. Kobieta, która siedziała za kierownicą była trzeźwa, czego nie było można powiedzieć o pieszym. Badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu w organiźmie.

Również w piątek, po godzinie 22-ej w m. Wielowieś, kierująca samochodem osobowym marki seat jadąc od Gorzynia w kierunku Międzychodu, podczas pokonywania zakrętu zjechała na pas dla ruchu przeciwnego i bokiem zderzyła się z jadącym oplem. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał. Sprawa zakończyła się dla kobiety mandatem.

W tym okresie nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Podczas weekendu policjanci interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. W tym okresie policjanci łącznie obsłużyli ponad blisko 40 interwencji.

Dwóch rozrabiaków zostało zatrzymanych w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia po tym jak wywołali awantury domowe.

Ponadto stróże prawa otrzymali dwa zgłoszenia o charakterze kryminalnym. W m. Głażewo, rabuś, w sylwestra, pod nieobecność domowników włamał się do domu i ukradł pieniądze.

Czas zabawy sylwestrowej wykorzystali również bandziory, które ukradły przez demontaż katalizatory od kilku samochodów w m. Lutomek. Tutaj straty wynoszą kilka tysięcy złotych. Nad tymi sprawami pracują kryminalni, poszukując zbirów, którzy ośmielili się wyciągnąć rękę nie po swoje.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tych zdarzeń może nimi podzielić się z policjantami nawet anonimowo, dzwoniąc po numer 997 lub mogą skontaktować się za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji na telefon Moja Komenda. Każda przekazana informacja za pośrednictwem tych narzędzi będzie przez mundurowych sprawdzona. Źródło: KPP Międychód