Sypią się mandaty za nie przestrzeganie nowych przepisów w związku z koronawirusem

Policjanci wystawili pierwsze mandaty osobom, który nie stosowały się do nowych przepisów dotyczących walki z koronawirusem. Jeżeli wszyscy nie podejdziemy do tych regulacji w sposób odpowiedzialny, skutki dla wszystkich mogą być katastrofalne.

Niestety mimo apeli i ostrzeżeń w Wielkopolsce policjanci wystawili pierwsze mandaty za łamanie nowych regulacji dotyczących walki z koronawirusem. Jednym z takich przypadków było Gniezno, gdzie policjanci zauważyli 5 mężczyzn, którzy stali razem na jednej z ulic. Ponieważ nie reagowali na polecenia rozejścia się do domów, każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Natomiast w Opatówku w pow. kaliskim, funkcjonariusze zauważyli 2 mężczyzn stojących za blisko siebie. Zwrócili im uwagę. Gdy przejeżdżali koło nich po kilku minutach, osoby te nadal nie zachowywały bezpiecznej odległości ponieważ akurat w tym momencie musiały częstować się papierosami… Zostali ukarani mandatami. Podobne sytuacje miały miejsce w innych miastach naszego województwa.

Przypominamy, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. To najskuteczniejszy sposób aby opanować stan epidemii w naszym kraju. Policjanci będą stanowczo reagować na przypadki niestosowania się do obowiązujących regulacji!

Źródło: KWP w Poznaniu: Maciej Świecichowski