Szamotuły – 34-letni mieszkaniec Grodziska Wlkp. wjechał w policyjny radiowóz!

W piątkowy ranek w Szamotułach doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Przed przejściem dla pieszych zderzył się Volkswagen T4 z policyjnym radiowozem. W momencie zderzenia piesza znajdowała się w połowie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Do zdarzenia doszło 9 grudnia około godz. 7:00 na ul. Bolesława Chrobrego w Szamotułach. Kierujący samochodem marki VW T4, 34-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego jadąc w kierunku ul. Wojska Polskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył oznakowanego radiowozu marki VW Cady. Kierujący radiowozem policjant zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych w celu umożliwienia przejście pieszej. W momencie zderzenia piesza znajdowała się w połowie oznakowanego przejścia dla pieszych a policyjny radiowóz na skutek uderzenia przemieścił się na przejście dla pieszych. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Kierującemu volkswagenem T4, policjanci zatrzymali prawo jazdy z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni i naszych umiejętności. Kierowco pamiętaj masz tylko jedno życie nie zostawiaj go na drodze i nie odbieraj go innym.

Źródło: KPP Szamotuły