Szamotuły – 35-latek okradł kobietę, która poczęstowała go jedzeniem! Przed Policją schował się w zaroślach, został zatrzymany

Policjanci z Wronek zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież pieniędzy z domu mieszkanki gminy. Mężczyzna wykorzystał jej dobroduszność i zabrał jej pieniądze aby kupić alkohol. Sprawę wyjaśnia wroniecka dochodzeniówka.

Wczoraj policjanci z wronieckiego komisariatu Policji otrzymali zgłoszenie od mieszkanki gminy o tym, że znany jej mieszkaniec tej samej miejscowości ukradł jej z domu 750 zł. Dobroduszna kobieta wpuściła go do mieszkania i poczęstowała jedzeniem, a ten miał wykorzystać jej nieuwagę i ukradł jej gotówkę.

Mężczyzna był znany policjantom. Dzielnicowy wspólnie z patrolowcem pojechali do domu podejrzewanego o kradzież. Podczas pierwszej próby zatrzymania nie zastali go w miejscu zamieszkania. Po krótkim czasie funkcjonariusze podjęli ponowną próbę zatrzymania mężczyzny. Tym razem zauważyli 35-latka w ogrodzie. Mężczyzna chciał schować się w zaroślach, jednak jego próba ukrycia się była nieskuteczna.

35-latek został zatrzymany. Przyznał, że zabrał kobiecie pieniądze i wszystko stracił na alkohol. Trafił do Komisariatu Policji we Wronkach, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Postępowanie w sprawie prowadzi wroniecka dochodzeniówka. Mieszkańcowi gminy grozi do 5 lat więzienia.