Szamotuły – 5 osób poszkodowanych w tym 3 dzieci, w wypadku pod Pniewami

W sobotę 17 czerwca o godz. 14.21 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Szamotuły – Pniewy w miejscowości Otorowo gm. Pniewy.

5174ajpg
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do wypadku wyjechał także wozy bojowy OSP Pniewy, OSP Otorowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali samochód osobowy, który znajdował się w przydrożnym rowie.

5172ajpg
Kierujący i pasażerowie opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się pod opieką ZRM. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, pomocy w transporcie osób poszkodowanych do karetek ZRM, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu pozostałości po wypadku z drogi. Pięć osób poszkodowanych (w tym troje dzieci) zostało przewiezionych do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (15 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. asp. Maciej Maćkowiak