Szamotuły – Ciężarówka uderzyła w skuter! Motorowerzysta w stanie ciężkim przetransportowany helikopterem do szpitala!

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze. Wczoraj na terenie naszego powiatu doszło do wypadku drogowego. Jedna osoba w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Wczoraj około godziny 12.05 dyżurny szamotulskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego. Do wypadku doszło na ulicy Lipowej w miejscowości Sękowo. Dyżurny wysłał na miejsce policjantów z szamotulskiej drogówki.

sekowo

Funkcjonariusze wstępnie ustalili przebieg zdarzenia, ustalili świadka wypadku oraz zebrali niezbędne materiały dowodowe w sprawie. Z rozeznania wynika, iż w wypadku brały udział dwa pojazdy- samochód ciężarowy marki DAF oraz motorower marki Mondial. W wyniku zderzenia pojazdów 39-letni mieszkaniec gminy Duszniki został przetransportowany z ciężkimi obrażeniami do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Z uwagi na podejrzenie spowodowania wypadku drogowego, policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu samochodem ciężarowym.

Policja apeluje o zachowanie rozwagi na drogach. Okres zimowy, to szczególnie niebezpieczny czas dla kierowców, dlatego warto zdjąć nogę z gazu.