Szamotuły – Czołowe zderzenie Transita z BMW!

W piątek 07 października o godz. 06.28 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym w miejscowości Karolin na trasie Szamotuły – Wronki.
Dyżurny Operacyjny Powiatu natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody, które zderzyły się ze sobą czołowo.
Ford Transit znajdował się na środku drogi, natomiast BMW znajdowało się w przydrożnym rowie.
Jedna osoba poszkodowana była uwieziona wewnątrz pojazdu, natomiast pozostałe osoby znajdowały się w pobliżu. Droga powiatowa 1845P była nieprzejezdna w obu kierunkach.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej, wydobyciu osoby z pojazdu i przekazaniu pod opiekę ZRM, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, przemieszczeniu pojazdów na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: PSP Szamotuły, st. sekc. Łukasz Kawka