Szamotuły – Dachowanie BMW w Pniewach

W poniedziałek 26 grudnia o godz. 15.22 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Pniewy.

3263ajpg
Dyżurny do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki BMW, który po uderzeniu w słup oświetleniowy dachował i znajdował się w przydrożnym rowie.  Kierowca i pasażerowie opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się pod opieką ZRM.

3262ajpg
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, oświetleniu terenu działań, zakręceniu zaworu instalacji gazowej w pojeździe, rozłączeniu dopływu prądu oświetlenia drogowego oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do Szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Opracowanie: st. sekc. Łukasz Kawka PSP Szamotuły, Zdjęcia: OSP Pniewy