Szamotuły – Godzina 13:00 + sobota + 4 promile + 43-latek + Nissan = wypadek

Szamotulscy policjanci w miniony weekend zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który wjechał w zaparkowany na poboczu samochód. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

26 listopada br. policjanci z szamotulskiej „patrolówki” zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował zdarzenie drogowe.

Około godziny 13:00 dyżurny szamotulskiej Policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Słowackiego w Szamotułach. Na miejsce pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Nissan Note 43-latek, mieszkaniec Szamotuł na ul. Słowackiego w Szamotułach uderzył przodem swojego pojazdu w tył zaparkowanego na poboczu drogi samochodu marki Peugeot 208.

O zdarzeniu Policję poinformowali właściciele peugeota, którzy słysząc huk wyszli z domu, gdzie zauważyli, że kierujący nissanem uderzył w ich samochód. Zgłaszający podeszli do sprawcy zdarzenia, od którego poczuli silną woń alkoholu, natychmiast zabrali mu kluczyki od pojazdu i zadzwonili na Policję.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 4 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali kierującemu nissanem prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zdarzenia może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Szamotuły