Szamotuły – Kradł paliwo na stacjach benzynowych w Pniewach! Sprawcy 33-letniemu mieszkańcowi gm. Trzciel grozi do 5 lat

Pniewscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu międzyrzeckiego, który ukradł w sumie ponad 218 litrów paliwa z dwóch stacji benzynowych w Pniewach.

Wiadomo już, że 33-letni mieszkaniec gm. Trzciel, którego w miniony czwartek po godzinie 21 zatrzymali pniewscy policjanci ma na swoim koncie nie jedną kradzież paliwa tego wieczoru .

20161018_135418

Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali go praktycznie na gorącym uczynku. Mężczyzna krótko po tym jak ukradł paliwo na łączną kwotę ponad 1000 zł, zatrzymał się w miejscowości Jakubowo, aby zmienić tablice rejestracyjne od pojazdu którym wcześniej dokonał kradzieży. Właśnie w tym momencie napotkali go funkcjonariusze. Po sprawdzeniu samochodu okazało się, że mieszkaniec gm. Trzciel posiada w pojeździe niemieckie tablice rejestracyjne, za pomocą których popełnił przestępstwo, a także 7 plastikowych baniek z zawartością paliwa.

Policjanci ustalili też, że mężczyzna tego wieczoru dokonał w sumie dwóch kradzieży. Najpierw zatankował ponad 173 litry paliwa na jednej ze stacji, a chwile później ponad 44 litry na kolejnej. Pojazd został zabezpieczony, a 33-latek trafił na pniewski komisariat.

Za powyższe przestępstwo mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Szamotuły

Już dziś w Turbo Kamerze: Problemy firmy ze Zbąszynia z salonowym IVECO oraz spalone Audi A4 Cabrio w stanie „idealnym” z Kościana! Oglądaj TVN Turbo o 22.15