Szamotuły – Lokator okazała się złodziejem! Podczas wyprowadzki zabrał ze sobą m.in. lodówkę, pralkę, kanapę!

Policjanci z Pniewskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przywłaszczenie wyposażenia mieszkania, które wynajmował od poszkodowanego. Skradzione mienie zostało odzyskane. Podejrzewanemu grożą 3 lata więzienia.

W minioną sobotę (18 lutego br.), pniewscy policjanci interweniowali na terenie gminy Pniewy w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze dowiedzieli się, iż z mieszkania należącego do poszkodowanego ktoś wyniósł lodówkę, pralkę, farelkę, kanapę, a także rower. Na miejscu nic nie wskazywało jednak na włamanie.

Jak ustalili policjanci, poszkodowany wynajmował to mieszkanie, a ze względu na to, iż wynajmujący nie płacił czynszu, zmuszony był zakończyć wynajem. Podejrzenia zabrania mienia z mieszkania padły więc na wynajmującego. Policjanci ustalili, gdzie przebywa mężczyzna. Zatrzymali go w nowym miejscu pobytu. 36-letni pniewianin trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Podejrzewany został przesłuchany. Usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia. Funkcjonariusze ustalili gdzie znajdują się utracone przedmioty i odzyskali je. Za przywłaszczenie mienia polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia. Źródło: KPP Szamotuły