Szamotuły – Miał 1,6 promila, wsiadł za „kółko” i doprowadził do kolizji z innym autem! Teraz grozi mu odsiatka

Kara wiezienia grozi 49-latkowi z Szamotuł, który podejrzewany jest o spowodowanie kolizji będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

W minioną sobotę 28 stycznia br. około godziny 13.45 policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z otrzymanym zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego. Doszło do niego w Baborówku.

Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia oraz uszkodzone pojazdy- Hondę Civic oraz Opla Astrę. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż 49-letni mieszkaniec Szamotuł, który kierował Hondą, podczas cofania uderzył w Opla Astrę.

Od kierującego hondą civic policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich wątpliwości. 49-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz podejrzewanego czekają dwie sprawy w sądzie- o przestępstwo – kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu dwa lata więzienia oraz o wykroczenie – spowodowanie kolizji drogowej za co grozi mu grzywna.

Policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, każdy ma możliwość wykonania badania stanu trzeźwości na własną prośbę w najbliższej jednostce Policji. Pamiętajmy również, aby reagować w przypadku, gdy mamy podejrzenie, że ktoś kieruje samochodem w stanie nietrzeźwości. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie. Źródło: KPP Szamotuły