Szamotuły – Po policyjnym pościgu zatrzymano dwóch mieszkańców Rokietnicy

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zatrzymali dwóch kierowców, którzy holowali jeden z samochodów. Mężczyźni chcieli uniknąć kontroli drogowej i uciec przed policyjnym radiowozem. Kierowcy posiadali czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

24 lipca br. podczas patrolu w miejscowości Przecław, szamotulscy dzielnicowi usiłowali zatrzymać do kontroli kierującego osobowym golfem, który holował opla vectrę. Niestety pomimo użycia sygnałów dźwiękowych i błyskowych, kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się i zaczął przyspieszać.

Policjanci podjęli za pojazdem pościg, ale najwyraźniej kierowca golfa nie miał zamiaru poddać się policyjnej kontroli. Kierowca samochodu gwałtownie przyspieszał próbując zgubić ścigający go radiowóz. Taką jazdą doprowadził do zerwania linki holowniczej i kierujący oplem zatrzymał się na poboczu drogi. Kierowca golfa zaczął dalej uciekać przez pole „ścierniskiem” w kierunku miejscowości Żydowo, tam porzucił swój samochód i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego golfem, był nim 24-letni mieszkaniec gminy Rokietnica. Mężczyzna posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do marca 2019 roku, nie miał dowodu rejestracyjnego, ważnego ubezpieczenia OC ani aktualnego przeglądu technicznego pojazdu. Z tych właśnie powodów, chcąc uniknąć grożących mu konsekwencji, nie zatrzymał się do kontroli.

Wkrótce dzielnicowi zatrzymali kierującego holowanym oplem, zauważyli go idącego poboczem. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać w pole. Po krótkim pościgu policjanci ujęli uciekiniera, którym okazał się być 28-letni mieszkaniec gminy Rokietnica. Kierujący oplem również posiadł czynny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do listopada 2018 roku oraz nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC od pojazdu. W miejscu zerwania się linki holowniczej nie było już opla, którym kierował 28-latek. Policjanci natomiast szybko ustalili, gdzie mężczyzna ukrył swój samochód.

Teraz sprawa dwóch mieszkańców gminy Rokietnica trafi do sądu.

Źródło: KPP Szamotuły