Szamotuły – Odkręcał i kradł koła zaparkowanym na parkingach autom! Teraz 25-latkowi grozi do 10-lat

Szamotulscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież czterech kół z zaparkowanego pojazdu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymany dokonał kradzieży kompletu kół z co najmniej 2 samochodów oraz kradzieży z włamaniem do samochodu Opel Corsa. Za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

dsc_0960

4 stycznia br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego wspólnie z dzielnicowymi z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zatrzymali 25–letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież czterech kół z pojazdu zaparkowanego na terenie parkingu w Szamotułach w okresie od 3 do 4 stycznia br.

Łupem sprawcy padły cztery koła od renault clio Wartość strat w tej sprawie oszacowano na blisko tysiąc złotych. Policjanci odzyskali skradzione koła.

dsc_0909

Dodatkowo 26-latek podejrzewany jest również o kradzież 4 kół od zaparkowanego na parkingu w Szamotułach pojazdu marki Ford Fiesta oraz o włamanie do samochodu marki Opel Corsa na terenie gminy Szamotuły, skąd dokonał kradzieży radia samochodowego i tuby wzmacniacza dźwięku. Mundurowi odzyskali skradzione mienie.

Zatrzymany mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Szamotuły