Szamotuły – Pijany 52-latek wsiadł za kółko i spowodował wypadek! Wydmuchał 2,2 promila!

Policjanci z szamotulskiej komendy zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który jest podejrzewany o spowodowanie kolizji drogowej, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi kara więzienia.

4 lutego br. około godziny 20.00 policjanci z szamotulskiej patrolówki pojechali do miejscowości Gałowo, gdzie miało dojść do kolizji drogowej. Na miejscu mundurowi zastali uczestników zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili wstępnie przebieg kolizji drogowej.

Jak się okazało, 52- letni mieszkaniec Szamotuł, kierujący samochodem marki Kia Clarus jest podejrzewany o to, iż podczas wykonywania manewru skrętu w prawo przekroczył oś jezdni i zderzył się z 62- letnim mieszkańcem gminy Szamotuły, kierowcą Fiata Panda.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Badanie wykazało, iż kierujący Fiatem był trzeźwy, natomiast kierujący Kią miał spore stężenie alkoholu – aż 2,2 promila w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdem. Teraz podejrzewanego czekają dwie sprawy. Jedna za przestępstwo jakim jest kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do dwóch lat więzienia. Ponadto 52-latek podejrzewany jest o spowodowanie kolizji drogowej, za co czeka go kara grzywny. Źródło: KPP Szamotuły – Sandra Chuda/ RKG