Szamotuły – Pijany były policjant z Opalenicy za kierownicą! Pasażerami dzieci: 5-letnia dziewczynka oraz 8-letni chłopiec

W dniu 08.10.2016 r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach został powiadomiony, że drogą pomiędzy miejscowością Kępa, a miejscowość Kaźmierz porusza się nietrzeźwy kierujący Peugeotem 306 o numerze rejestracyjnym PNT…

Dyżurny na miejsce wysłał partol policji, gdzie po godz. 11 w miejscowości Myszkowo mundurowi zatrzymali do kontroli opisanego przez osobę zgłaszającą w/w Peugeota.

Mówi st. sierż. Ewelina Grabowa p.o. Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach:

– W pojeździe znajdował się 39-letni kierujący wraz z 5-letnią dziewczynką i 8-letnim chłopcem. Mundurowi poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu okazał się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W związku z powyższym policjanci dzieci i pojazd przekazali pod opiekę osobie wskazanej (trzeźwej). 39-latek miał prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu, mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza redakcja, tym nietrzeźwym kierowcą był Damian N. – były policjant zamieszkały w Opalenicy.

Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa.