Szamotuły – Pijany motocyklista, który uciekł przed policyjnym pościgiem został zatrzymany! Zdradziły go buty! 21-latek miał 2,5 promila!

Dwa lata więzienia grożą mężczyźnie, którego zatrzymali dzielnicowi z Dusznik. 21-latek, który próbował uciec przed policją jest podejrzewany o kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna jest podejrzewany o szereg innych wykroczeń. Uciekiniera zdradziły buty…

8 kwietnia br. około godziny 23.50 dzielnicowi z Dusznik kontrolowali teren w miejscowości Grzebienisko. Na ulicy Szkolnej funkcjonariusze zauważyli motocyklistę, który jechał bez włączonych świateł i dodatkowo nie posiadał tablicy rejestracyjnej. W związku z powyższym policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej.

Mężczyzna nie reagował na sygnały mundurowych. Wręcz przeciwnie – skręcił w drogę szutrową, a następnie uciekając wjechał w pole. Policjanci sprawdzili pobliski teren, sprawdzili drogi, którymi z pola mógł wyjechać motocyklista. W tym czasie czujny mieszkaniec zwrócił uwagę na podejrzanego mężczyznę, „spacerującego” po okolicy w obuwiu motocyklowym. To właśnie „hałasujące” buty zwróciły uwagę mieszkańca. Szybko zadzwonił na policję. Dzielnicowi rozpoznali w spacerowiczu uciekiniera.

Po wylegitymowaniu okazało się, iż kierujący crossem, to 21-letni mieszkaniec gminy Buk. Mężczyzna przyznał, że to on uciekał motocyklem. Wskazał policjantom miejsce porzucenia pojazdu.

Policjanci sprawdzili mężczyznę oraz pojazd w policyjnych systemach. Okazało się, iż 21-latek wcale nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, w dodatku nie miał przy sobie żadnych dokumentów od pojazdu. Ponadto policjanci wyraźnie wyczuli od 21-latka alkohol. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz 21-latka czekają sprawy w sądzie. Jest podejrzewany o przestępstwo- kierowania motocyklem w stanie nietrzeźwości, a także o szereg wykroczeń- m. in. o nie zatrzymanie się do kontroli drogowej,  jazdę bez włączonych świateł, kierowanie motocyklem bez uprawnień, kierowanie pojazdem pomimo braku dopuszczenia go do ruchu, kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów. Źródło: KPP Szamotuły