Szamotuły – Policjanci odzyskali skradzione BMW X6

Dzięki policjantowi, który był bardzo czujny będąc po służbie, odzyskano BMW X6, które wcześniej zostało skradzione. Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawcy kradzieży.

Wczoraj (15.03.2017 r.) około godziny 19.30 dyżurny szamotulskiej komendy Policji otrzymał informację od policjanta z wydziału konwojowego w Poznaniu, iż na ulicy Wojska Polskiego w Szamotułach znajduje się zaparkowany samochód marki BMW X6. Policjant podejrzewał, iż samochód może pochodzić z kradzieży.

Na miejsce pojechali policjanci z szamotulskiej patrolówki. Funkcjonariusze sprawdzili samochód w policyjnym systemie. Okazało się, iż BMW faktycznie jest poszukiwane, gdyż padło ofiarą przestępstwa. Pojazd został skradziony tego samego dnia na terenie działania Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym.

Na miejscu policjanci z szamotulskiej dochodzeniówki, wspólnie z technikiem kryminalistyki, wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca jego znalezienia, zabezpieczając tym samym niezbędne ślady. Samochód został zabezpieczony i przewieziony na policyjny parking. Pojazd będzie mógł wrócić do właściciela.

Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawcy kradzieży. Postępowanie w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Tarnowie Podgórnym. Źródło: KPP Szamotuły, Zdjęcie: bmw.pl