Szamotuły – Potrącona przez ciężarówkę we Wronkach kobieta zginęła na miejscu! Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia!

Funkcjonariusze z Wronek ustalili uczestników i okoliczności wypadku, do którego doszło we Wronkach. Podejrzewanemu o potrącenie kobiety, który nie pozostał na miejscu zdarzenia, grozi więzienie.

Wczoraj tj. 31. 01. br. około godziny 18 dyżurny szamotulskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło we Wronkach na ulicy Mickiewicza. Na miejsce skierował policjantów z Wronek oraz z Szamotuł. Jak się okazało, doszło do potrącenia pieszej, którą była 59-letnia mieszkanka Wronek. Pomimo podjętej reanimacji kobieta zmarła.

334-154224

Na miejscu nie było kierującego pojazdem, który mógł brać udział w zdarzeniu, ani bezpośrednich świadków wypadku. Zdarzenie zgłosił mężczyzna, który znalazł leżącą kobietę.

Policjanci z szamotulskiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia w celu zabezpieczenia śladów.

W związku z faktem, iż nieznane były okoliczności wypadku, wronieccy kryminalni pod nadzorem Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji we Wronkach niezwłocznie podjęli wszelkie czynności, aby ustalić jak do niego doszło i kto był sprawcą tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Po ustaleniach funkcjonariuszy okazało się, iż piesza została potrącona przez samochód ciężarowy, który wyjeżdżał z terenu miejscowej firmy. Pojazdem kierował 56-letni mieszkaniec gminy Ostroróg. Mężczyzna został przewieziony z miejsca zamieszkania do Komisariatu Policji we Wronkach w celu złożenia wyjaśnień. 56-latek był trzeźwy. Tłumaczył, iż nie zdawał sobie sprawy z tego, iż potrącił kobietę. Policjanci przedstawili mu zarzut. Jest podejrzewany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 8 lat więzienia. Źródło: KPP Szamotuły

Szamotuły – Kolejne smutne wieści! 71-letni mężczyzna zginął w pożarze pod Pniewami!