Szamotuły – Tragiczny wypadek w Kąsinowie – Zginęły 3 osoby – Straż Pożarna relacjonuje przebieg akcji ratowniczej

W dniu 09 stycznia 2017 roku o godzinie 13.40 dyspozytor SKKP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kąsinowo na drodze wojewódzkiej nr 184.

ka954p1150145a

Do zdarzenia zadysponowano 4 samochody pożarnicze z JRG i KP PSP w Szamotułach oraz 1 z Ochotniczej Straży Pożarnej. Powiadomiono również Pogotowie Ratunkowe i Policję.

ka954p1150169a
Po przyjeździe na miejsce zastano trzy pojazdy po wypadku – uszkodzony ambulans do przewozu krwi na pasie drogi (bez osób poszkodowanych), uszkodzony samochód osobowy na pasie drogi (dwie osoby poszkodowane poza pojazdem), samochód osobowy leżący w rowie na boku (wewnątrz trzy osoby bez kontaktu).

ka954p1150166a
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osób wewnątrz pojazdu w rowie, ewakuowali poszkodowanych poza samochód i natychmiast przystąpili do czynności reanimacyjnych wszystkich osób pod nadzorem lekarza koordynatora działań medycznych. Niestety po tych działaniach lekarz stwierdził zgon trzech osób.

ka954p1150148a

Pozostałe dwie osoby  poszkodowane (obrażenia lekkie) jadące samochodem, który znajdował się na pasie drogi, zostały zaopatrzone na miejscu również przez ZRM. Dalsze działania strażaków polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia, pomocy służbom współpracującym oraz usunięciu z jezdni pozostałości po wypadku.

ka954p1150160a

Na miejsce akcji przybył Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach wraz ze swoim Zastępcą, Dowódca JRG oraz Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego, który udzielił informacji mediom lokalnym oraz ogólnokrajowym.

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan, Zdjęcia:  st. kpt. Przemysław Chojan PSP Szamotuły