Szamotuły – W Pniewach 28-latek wybił szybę w ramach zemsty, a w Dusznikach 18-latek wybił szybę z ciekawości!

Policjanci z Dusznik oraz Pniew przedstawili zarzuty dwóm podejrzewanym o uszkodzenia mienia. Mężczyźni wybili szyby. Jeden z ciekawości, drugi ze złości. Teraz podejrzewanych czekają sprawy w sądzie.

1 lutego br. policjanci z Pniew oraz Dusznik, pracując nad sprawami dotyczącymi uszkodzenia mienia przedstawili zarzuty dwóm podejrzewanym o dokonanie tych czynów.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Pniewach. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, iż ktoś w nocy z 31 stycznia na 1 lutego br. uszkodził mienie. Podejrzewany o uszkodzenie był znany poszkodowanym. Miał przyjść pod ich dom po wspólnym spotkaniu towarzyskim. Gdy poszkodowana nie wpuściła go do domu, usłyszała trzask tłuczonego szkła. Okazało się, iż zniszczona została szyba w oknie domu, szyba w samochodzie oraz klamka drzwi wejściowych. Podejrzewany, to 28-letni mieszkaniec gminy Duszniki. Pniewscy policjanci zatrzymali go i przesłuchali. Mężczyzna tłumaczył, iż myślał, że mieszkaniec domu, w którym wybił szybę zabrał mu portfel. Gdy podejrzewany wrócił do domu okazało się jednak, iż portfel wcale nie zginął. 28-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

Druga sprawa miała miejsce tej samej nocy. Do zdarzenia doszło około godziny 21.30 na terenie gminy Duszniki. Tam również uszkodzona została szyba w budynku. Poszkodowany zawiadomił, iż straty wynoszą około 500 zł. W chwili interwencji podejrzewany o zniszczenie mienia znajdował się na miejscu wspólnie ze swoimi znajomymi. 18-letni mieszkaniec gminy Duszniki tłumaczył, że wybił szybę z ciekawości, aby zobaczyć co jest w środku. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

Za przestępstwo zniszczenia mienia polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia. Źródło: KPP Szamotuły/Sandra Chuda/ RKG