Szamotuły – Zawieszony Policjant ukrywał się Policją i Prokuraturą! Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany!

Zatrzymany w piątek, 10 lutego, zawieszony funkcjonariusz szamotulskiej komendy Tomasz W. trafił na 3 miesiące do aresztu. Policjant od ponad tygodnia ukrywał się poza miejscem swojego stałego zamieszkania, nie stawiał się również na wezwania Prokuratury w Obornikach. Nieskuteczna okazała się wcześniejsza próba doprowadzenia go do Prokuratury.

logo_272x90

W piątkowe popołudnie Tomasz W. zjawił się w swoim mieszkaniu w miejscowości Wróblewo, najprawdopodobniej po to, by spakować resztę swoich rzeczy. Dzięki szybkiemu działaniu kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, w której pracował zawieszony funkcjonariusz, udało się go zatrzymać i doprowadzić do Prokuratury w Obornikach.

Jeszcze w piątek Prokurator prowadzący postępowanie przygotowawcze przeciwko Tomaszowi W. – którego to oskarża m.in. o znęcanie się nad żoną i ich 4-letnim synem oraz nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań – wystąpił do Sądu z wnioskiem aresztowym. Sąd po przeanalizowaniu dowodów przychylił się do wniosku i zadecydował o aresztowaniu zawieszonego Policjanta na 3 miesiące. Zawieszony funkcjonariusz Policji nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

Z informacji przekazanych nam przez Prokurator Magdalenę Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, podstawą zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu było… Cały artykuł przeczytasz na portalu kryminalnapolska.pl