Szamotuły – Zderzenie 3 aut na skrzyżowaniu Jana Pawła II i Dworcowej! 4 osoby w tym 2 dzieci przewieziono do szpitala

W środę 21 grudnia o godz. 05.17 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Szamotułach na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Jana Pawła II.


Dyżurny do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, poinformował PRM i Policję. Po dojeździe na miejsce ratownicy zastali trzy samochody osobowe po zderzeniu.

801wp2016122
Kierowcy oraz pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem służb. Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczych, rozłączeniu akumulatorów w pojazdach, przemieszczeniu ich na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

990wp2016122
Pomagano również Policji w kierowaniu ruchem, który odbywał się wahadłowo. W celu obserwacji cztery osoby (w tym dwoje dzieci) zostały przewiezione do Szpitala w Szamotułach. W działaniach ratowniczych trwających 2 godziny brały udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan, Zdjęcia: mł. ogn. Roman Gronowski