Szamotuły – Zderzenie trzech pojazdów pod Pniewami

W sobotę 17 czerwca o godz. 10.29 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęła informacja o wypadku drogowym trzech samochodów osobowych oraz jednej osobie uwięzionej w pojeździe w miejscowości Zajączkowo gm. Pniewy.

5913ajpg
Do wypadku wyjechały wozy bojowe z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach oraz OSP Pniewy i OSP Otorowo.
Po dojeździe na miejsce strażacy zastali trzy samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. W jednym z pojazdów znajdował się uwięziony kierowca, natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.

5914ajpg
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą narzędzi hydraulicznych, wydobyciu osoby z pojazdu, pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Szamotułach.

5911ajpg

W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej i  Ochotniczych Straży Pożarnych.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja. Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka, Zdjęcia: st. asp. Maciej Maćkowiak