Szamotuły – Znamy już wszystkie gwiazdy, które wystąpią tej jesieni w Kinie Halszka

Tradycyjnie już po sezonie letnim zapraszamy Państwa na cykl cotygodniowych koncertów w sali od września do końca roku.

Zapraszając zespoły trzymałem się zasady, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Dlatego usłyszymy zarówno pop, rock, blues, hip-hop, czy operetkę – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury – W tym sezonie  będą piękne po latach powroty na naszą scenę. Pojawią się na niej kolejny raz: Gaba, Kulka, Sebastian Riedel i Cree oraz Janusz Radek. Mocnym punktem programu jest też bez wątpienia zespół Turbo, czy raper Paluch. Nowego wymiaru artystycznego nabiorą też koncerty operetkowe.

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem wszystkich koncertów. Bilety są już dostępne na stronie ośrodka www.szok.info.pl lub w kasach kina i ośrodka.

24 września, godz. 19.00 – Dr Blues & Soul Re Vision z okazji Polskiego Dnia Bluesa
Ta grupa to polska klasyka gatunku. Zespół wykonuje standardy czarnej muzyki lat 60, 70-tych z kręgu wczesnego soulu, rhythm&bluesa i bluesa. Kapitanem na tym muzycznym pokładzie jest Krzysztof Rybarczyk, człowiek instytucja w świecie bluesa. Niech świadczy o tym choćby to, że został przyjęty do grona Blues Hall of Fame USA, jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego i Bluesową Osobowością Roku 2014 wg ankiety Blues Top magazynu „Twój Blues”.

Bilety w przedsprzedaży 19 zł, w dniu koncertu 29 zł.

1 października, godz. 17.00 –  „Jeżeli kochać to nie indywidualnie”
Tryskająca humorem muzyczna opowieść o kobietach i mężczyznach. O ich uczuciach, związkach, konfliktach, a nade wszystko o tym, że punkt widzenia zależy od planety, na której wzrastamy, dojrzewamy i istniejemy, bo przecież mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus i tylko czasami spotykają się na Ziemi. Znakomici poznańscy artyści wykonają m.in. „Jeżeli kochać, to nie indywidualnie”, „Księżniczkę czardasza”, czy „Miłość Ci wszystko wybaczy” z filmu „Szpieg w Masce”.

Bilety w przedsprzedaży 22 zł, w dniu koncertu 30 zł.

8 października, godz. 19.00 –  Paluch
To postać, której w świecie polskiego rapu przedstawiać nie trzeba. W tym roku wydał swój siódmy, studyjny doskonale przyjęty album „10/29”. Będzie się działo!

Bilety w przedsprzedaży 19 zł, w dniu koncertu 29 zł.

15 października, godz. 19.00 – Gaba Kulka
Cudowna Gaba Kulka wraca po dwóch latach na naszą scenę! Będzie promować wydany we wrześniu album „Kruche”. Jej muzyka to progresywny pop: pstrokata mieszanina gatunków, od jazzu, przez fortepianowy rock, po weillowski kabaret. Nagrodzona między innymi Fryderykiem i Mateuszem Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Bilety w przedsprzedaży 39 zł, w dniu koncertu 49 zł.

22 października, godz. 19.00 – Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
W tym sezonie postawiliśmy na klasyki. Bo jak inaczej nazwać tę legendę polskiego bluesa. Nocna Zmiana Bluesa ma już trzydzieści lat. Jej koncerty to wspaniałe przeżycie, dzięki  połączeniu wieloletniego doświadczenia z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!

Bilety w przedsprzedaży 25 zł, w dniu koncertu 35 zł.

30 października, godz. 19.00 – PompaDur „Krwawe Ballady” 
Muzycy czerpią z tradycji przedwojennych ballad podwórzowych. Justyna Jary z zespołem PompaDur mają w zanadrzu melancholijne ballady, songi kabaretowe i tanga. Mroczne i tajemnicze, często makabryczne, ale także pełne czarnego humoru opowieści stały się tematem ballad i punktem wyjścia do projektu „Krwawe Ballady”. – Pieśni są o sprawach codziennych, czyli dramatycznych rozstaniach, miłości nad śmierć i tajemnicach ukrywanych w futerale od kontrabasu. Gdzie miłość i inne demony, tam i krew musi się czasem polać; ale jakkolwiek zadymiony byłby lokal a mgła dokoła gęsta, krew pozostaje błękitna i słodka, a muzyka żywiołowa, liryczna i stylowa – mówią muzycy.

Bilety w przedsprzedaży 19 zł, w dniu koncertu 29 zł.

6 listopada, godz. 19.00 – Turbo, support: Internal Quiet
Turbo to jeden z najbardziej znanych, cenionych i najdłużej działających zespołów polskiego hard & heavy. Zespół wyrusza na – obejmującą docelowo swym zasięgiem blisko czterdzieści lokalizacji – prestiżową trasę pod szyldem ”Back To The Past”. Usłyszymy obszerny przekrój dokonań z dotychczasowego dorobku zespołu i wszystkie hity.

Bilety w przedsprzedaży 35 zł, w dniu koncertu 45 zł.

13 listopada, godz. 17.00 – „Bal w Operze”
Operetkowy koncert zaopatrzony w lekki, powszechnie lubiany repertuar, realizujący ideał wciągającej rozrywki na doskonałym poziomie. Wspaniała muzyka, piękne kobiety, eleganccy panowie, wytworne kreacje, delikatne pióra, kolorowe wachlarze, szykowne perfumy, biżuteria, zapach kwiatów to sceneria dla emocjonującego „boju na przeboje”, na który zapraszają znakomici Artyści – soliści polskich scen muzycznych. Opera czy operetka? Dumna, bogata, odziana w eleganckie suknie opera, czy może lżejsza, wdzięczna operetka? Repertuar poważny, pół-poważny, czy całkiem zabawny? Kto obroni się lepiej? Kto wypadnie gorzej? Prezentujemy muzyczną ucztę. W menu najpiękniejsze arie i duety ze słynnych oper i operetek!

Bilety w przedsprzedaży 25 zł, w dniu koncertu 35 zł.

19 listopada, godz. 19.00 – Napiórkowski i Lesicki 
Marek Napiórkowski i Artur Lesicki – najlepsi polscy gitarzyści jazzowi i przyjaciele ze szkolnych lat – po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie, w formule wymarzonej, by w pełni ukazać ich wirtuozerię, a jednocześnie wydobyć to, co najpiękniejsze w twórczości Andrzeja Kurylewicza, Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Usłyszymy zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej oraz premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu: „Celuloid”.

https://www.youtube.com/watch?v=zh-sc54edgE

Bilety w przedsprzedaży 29 zł, w dniu koncertu 39 zł.

26 listopada, godz. 18.00 – Janusz Radek – recital „Poświatowska”
Bilety na jego ubiegłoroczny koncert sprzedały się tak szybko i został tak gorąco przyjęty przez szamotulską publiczność, że postanowiliśmy zaprosić go ponownie. Tym razem w innej odsłonie, bo zaśpiewa i zagra swoje utwory do tekstów Haliny Poświatowskiej. To zupełnie nowe i eksperymentalne oblicze artysty. Recital mimo wykorzystania wierszy poetki wymyka się pojęciu piosenki literackiej. Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne, elektroniczne brzmienia, podążając nawet w stronę powolnego i nastrojowego, przestrzennego ambientu.

Bilety w przedsprzedaży 39 zł, w dniu koncertu 49 zł.

3 grudnia, godz. 19.00 – Sugar i Goście, support: Moonrose
Charyzmatyczna osobowość oraz artystyczna wrażliwość wokalisty Adama Stachowiaka –  uczestnika VII edycji „The Voice of Poland” – sprawiają, że koncerty zespołu Sugar potrafią zarówno bawić jak i wzruszać. SUGAR to spora dawka popu i rocka. Zespół wydał dobrze przyjęty debiutancki klip, a zarazem singiel pt. „Każdego dnia”. Zagrali wspólne koncerty z Liberem oraz Iną. Teraz przygotowują swoją debiutancką płytę. Supportujący poznański Moonrose gra rock alternatywny.

Bilety w przedsprzedaży 15 zł, w dniu koncertu 25 zł.

10 grudnia, godz. 19.00 – Sebastian Riedel i Cree
Kolejny, po niespełna dwóch latach, piękny powrót na naszą scenę. Sebastian Riedel ze swoją ekipą zapraszają na sporą dawkę bluesa i rocka na najwyższym poziomie.

Bilety w przedsprzedaży 35 zł, w dniu koncertu 45 zł.

14 grudnia, godz. 18.00 – Biesiada wigilijna w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego z Poznania.

Bilety w przedsprzedaży 25 zł, w dniu koncertu 35 zł.