Szamotuły – Żona zgłosiła awanturę domową z mężem jednak policjanci aresztowali syna, który w tym czasie palił marihuanę!

Policjanci z Pniew zatrzymali 23-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł w trakcie interwencji domowej, którą policjanci przeprowadzali z związku ze zgłoszeniem dotyczącym awantury pomiędzy jego opiekunami. Mężczyznę czeka sprawa w sądzie.

W tym tygodniu (17.04.2017 r.) policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło na terenie Pniew. Na miejsce pojechali policjanci z miejscowego komisariatu. Jak się okazało, w mieszkaniu doszło do kłótni pomiędzy zgłaszającą, a jej mężem. Awantura zakończyła się pouczeniem stron.W trakcie interwencji, na innego członka rodziny padły jednak podejrzenia popełnienia przestępstwa. W jednym z pokoi w mieszkaniu wyczuwalna była silna woń spalonej marihuany. Był to pokój 23-letniego syna zgłaszającej.Policjanci przyjrzeli się więc temu miejscu. Na meblach funkcjonariusze znaleźli szklaną lufkę z zawartością popiołu oraz młynek do mielenia suszu roślinnego. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli kolejny młynek z zawartością suszu roślinnego. 23-latek przyznał, iż jest to marihuana.Policjanci przesłuchali świadków, zatrzymali 23-latka i przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających.

Postępowanie w niniejszej sprawie prowadzą dochodzeniowcy z Pniew.

Przypominamy, iż zgodnie z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

„1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”