Szamotuły/Pniewy – Nastolatkowie kradli gry komputerowe. Zostali zatrzymani!

Policjantki z Komisariatu Policji w Pniewach zatrzymały trzech nastolatków, którzy w ciągu dwóch dni z jednego z pniewskich supermarketów ukradli 9 gier komputerowych. Policjantki odzyskały skradziony towar o łącznej wartości prawie 900 złotych. Akta sprawy zostaną przesłane do sądu dla nieletnich, który zadecyduje o karze dla nastolatków. 

W miniony piątek tj. 8 lipca br. policjantki z pniewskiego komisariatu zatrzymały trzech nastolatków, którzy w ciągu dwóch dni z jednego z supermarketów w Pniewach ukradli 9 gier komputerowych.

Trzech nieletnich miłośników wirtualnego świata wpadło na pomysł, aby zgromadzić kolekcję ulubionych gier komputerowych. Nie zamierzali ich jednak kupować. Postanowili, że je ukradną. W tym celu 7 lipca br. udali się do jednego z pniewskich supermarketów, z którego wynieśli 7 gier.

Zachęceni pomyślnym finałem przedsięwzięcia, na drugi dzień wrócili do sklepu po kolejne dwie gry. Tym razem jednak nie wszystko poszło po ich myśli. Podczas opuszczania terenu sklepu jeden z nieletnich został ujęty przez ochronę, a wkrótce potem cała trójka chłopców wieku od 10 do 13 lat trafiła w ręce policjantek.

Ujawnione przy chłopaku gry powróciły na sklepowe półki. Policjanci odzyskali także skradzione przez nieletnich dzień wcześniej gry. Łączna wartość skradzionych gier to prawie 900 złotych.

Nastolatkowie usłyszą zarzuty kradzieży,  a sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o karze dla nastolatków.

Źródło: KPP Szamotuły