Szamotuły/Pniewy – Skontrolowany bo nie zatrzymał się autem na „STOP-ie” posiadał przy sobie narkotyki!

Policjanci zatrzymali kolejne osoby, które odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Mundurowi, narkotyki zabezpieczyli w kontrolowanych samochodach. Zgodnie z prawem, za posiadanie nielegalnej substancji psychoaktywnej, grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

5 sierpnia br. policjanci z Pniew w trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi A4, którego kierowca nie zatrzymał się przed znakiem “stop“. Samochodem podróżowało dwóch mieszkańców gminy Pniewy w wieku 31 i 26 lat. W trakcie wykonywanych czynności w kontrolowanym pojeździe mundurowi ujawnili opakowanie z białym proszkiem – amfetaminą.

Policjanci zatrzymali podróżujących audi i w trakcie wykonywania dalszych czynności przy 26-latku stróże prawa zabezpieczyli dwa zwitki z zawartością marihuany. Dodatkowo w trakcie przeszukania mieszkania 26-latka, policjanci zabezpieczyli plastikowe opakowanie z zawartością marihuany.

Dzień później, 6 sierpnia dzielnicowi z Szamotuł zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen Polo, którym podróżowało pięciu młodych mężczyzn. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi zauważyli jak kierowca, 22-letni mieszkaniec Kaźmierza nerwowo wrzuca coś do kieszeni w drzwiach pojazdu, jak się okazało był to woreczek z marihuaną.

Mieszkaniec Kaźmierza został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Teraz za swoje przewinienia mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z prawem, za posiadanie narkotyków grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Szamotuły